Links

Hieronder vind u links met interessante informatie over Nepal, Kathmandu, Pokhara en andere stichtingen die actief zijn in Nepal:

ALGEMENE INFORMATIE

Nieuws in Nepal: www.thehimalayantimes.com
The Himalayan Times is een populaire krant in Nepal met lokaal nieuws en internationaal nieuws.

Nepal Startpagina: www.nepal.startpagina.nl
Op deze website vind u allerlei interessante links over reizen in Nepal, van reisorganisaties tot reisverhalen, informatie over trekkingen en reisadvies, etc.

Consulaat Generaal van Nepal in Nederland: www.nepal.nl
Adres:
Herengracht 562
1017 CH Amsterdam
E-mail: consulate@nepal.nl

Nederlands Consulaat: www.netherlandsconsulate.org.np
Het Nederlands consulaat te Nepal kan u behulpzaam zijn tijdens noodsituaties, zoals ongevallen, ziekte, dood en als u in aanraking komt met de politie. Vernieuwen van paspoort en rijbewijs, afgeven van diverse consulaire verklaringen en aanbevelingen, legalisatie van documenten en het geven van reisadvies betreffende de veiligheid in Nepal.

FESTIVAL INFORMATIE

Nepal Homepage: www.nepalhomepage.com
Hier kunt u een overzicht vinden van de vele festivals die de Hindoe cultuur rijk is.

Visit Nepal: www.visitnepal.com
Deze website biedt gedegen achtergrond informatie per festival.

Cultuur films: drie prachtige films zijn naar ons opgestuurd door de Nepal Development Academy om zo de Nepaleze cultuur te promoten:
1. Tamang heritage, the pride of cultural diversity:
http://www.youtube.com/watch?v=o1179nMUfzs
2. Limbu cultural, our pride of our culture:
http://www.youtube.com/watch?v=ik0hMWS1Vfo
3. Documentary of the Dudhkunda-Pikey cultural trail:
http://www.youtube.com/watch?v=w-eLK3dauHQ

INFORMATIE OVER KATHMANDU EN POKHARA

Nepal Vista: www.nepalvista.com/travel/pokhara.html

Nepal Vista: www.nepalvista.com/travel/kathmandu.html

Sacred Destinations: www.sacred-destinations.com

Pokhara City: www.pokharacity.com

TIPS VOOR HOTELS

Hotels Nepal: www.hotelnepal.com
Overzicht van vele hotels en guesthouses in Kathmandu, Pokhara en vele andere plaatsen in Nepal.

Kathmandu Guesthouse: www.kathmanduguesthouse.com
Het Kathmandu Guesthouse ligt in het midden van Thamel en is een van de oudste hotels van Kathmandu. Niet echt budget prijzen maar wel een goed hotel met rustige tuin.

Little Nepal Inn: Little Nepal Inn – TripAdvisor
Net buiten Thamel en op loopafstand van Hanuman Dhoka en Durbar Square, een schoon hotel gerund door een alleraardigst Newari familie. Betaalbaar, goede lokatie en rustig terras achter het hotel.

Hotel Cosmic: www.hotelcosmic.com
Budget hotel in Thamel.

Tharlam Guesthouse: 
Zeer rustig guesthouse gelegen naast een Tibetaans klooster op loopafstand van de Boudhanath Stupa.

STICHTINGEN ACTIEF IN NEPAL

Nepal Platform Nederland: www.nepalfonds.nl
Nederlands ontwikkelingsfonds voor Nepal opgericht door diverse samenwerkende hulporganisaties. E-mail: info@nepalfonds.nl

Stichting Happy Nomads: www.happy-nomads.nl

Stichting Marlief: http://www.wix.com/stichtingmarlief/home
Stichting Marlief is opgezet ter nagedachtenis van Marlies. Marlies zou, via Laxmi Support, vier weken vrijwilligerswerk doen bij het kinderhuis Hopeful Home maar moest helaas haar reis annuleren wegens ziekte. Marlies is zeer snel daarna overleden en een jaar later hebben haar vriendinnen haar missie alsnog uitgevoerd en zijn naar Nepal afgereisd om allerlei spullen, die Marlies al had verzameld, naar Hopeful Home te brengen. Snel daarna is Stichting Marlief opgericht en wordt er jaarlijks een bezoek gebracht aan Nepal en Hopeful Home.

Nepal Development Academie (NDA): www.nepalcentrum.nl
Email: info@nepalcentrum.nl
NDA fungeert sinds 2003 als het Nepalcentrum voor advies en informatie, dit in nauwe samenwerking met de ambassade van Nepal en het Nepal Tourism Board (NTB). Het streven is om informatie over Nepal, in de breedste zin van het woord, toegankelijk te maken voor een breed publiek in Nederland. Mede in dit kader houdt NDA reeds jarenlang een bestand bij van de Nederlandse organisaties en instellingen voor Nepal. Ook Stichting Laxmi Support staat in het overzicht: http://www.nepalcentrum.nl/nl/nepal-organisaties-nl